VIOLKA TROJBAREVNÁ nať řez. - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

VIOLKA TROJBAREVNÁ nať řez.

VIOLKA TROJBAREVNÁ nať řez.

Název: VIOLKA TROJBAREVNÁ nať řez.
Latinsky: HERBA VIOLAE TRICOLORIS CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
47564150g58,-15%67,-
475642100g81,-15%94,-
475643250g142,-15%164,-
475644500g247,-15%285,-
4756451000g454,-15%523,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.

Violka trojbarevná (Viola tricolor L. ssp. arvensis)

Violka trojbarevná

Droga: Herba violae tricoloris

Vnitřní užití

Studený macerát se připravuje z jednorázové dávky 3 g nebo z 1 lžíce drogy na šálek vody. Obvykle se připravuje zápar ze 2 lžiček drogy na 2,5-5 dl vody (macerát za studena nebo jen krátce zavařit - pije se po trošce během dne). Dávky není vhodné zvyšovat, jinak se uplatní emetické působení drogy. Vyšší dávky drogy se ordinují při přípravě Infusum Herbae violae tricoloris (2 lžíce drogy na 2 sklenice vody), který se užívá po menších dávkách v průběhu dne.

Vnitřní působení

Velké množství rutinu má protektivní vliv na cévní stěny: snižuje propustnost, zabraňuje jejich lomivosti a působí adjuvačně při petechiích (tečkovité krevní výrony). Zlepšuje utilizaci kyseliny askorbové, a tím zlepšuje oxidačně-redukční procesy, prodlužuje její působení, tedy umožňuje její zásahy do látkové přeměny. Mimo to rutin zpomaluje odbourávání adrenalinu i odpad jódu, ulehčuje zužitkování vápníku v kostech a mírně zvyšuje jeho koncentraci v krvi: současně brzdí účinek histaminu. Pro tyto vlastnosti se užívá jako účinný lék při metabolických, toxických a alergických chorobách vlásečnic a při zvýšené propustnosti vlásečnic spojené s krvácením do tkání. Droga je pomocným lékem i při kapilaropatii rozličného původu s následky na oční sítnici, ledvinových tepénkách a dalších orgánech. Pro obsah rutinu se užívá i jako venotonikum. Flavonoidy (hlavně rutin) a antokyany přispívají k lepšímu vylučování odpadových produktů močí. Flavonoidy (hlavně rutin) a antokyany přispívají k lepšímu vylučování odpadových průduktů močí, čímž zlepšují mnohé chronické revmatické choroby. Expektorační působení drogy podmiňují saponiny. Droga má prokázaný příznivý vliv na léčení ekzémů, vyrážek a jiných kožních defektů.

Chemické složení

Účinné obsahové látky jsou hlavně saponiny, potom flavonoidy (především do 2% rutinu = violového kvercitrinu = rutozidu: dále saponarin, violantin kvercetin), emeticky působící alkaloid violin, antokyany delfinidin a peonidin, karotenoidy (i beta-karoten aviolaxantin), sliz, třísloviny, silice (kolem 0,01%), salicylan metylnatý a minerální soli (do 11%). Přítomný je i glykosid gaulterin (violutozid).

Toxicita a nežádnoucí účinky

Maximální dávkování drog není stanovené, přesto se dávky drogy pro vnitřní užití nemají zbytečně zvyšovat. Nepřiměřeně vysoké dávky podávané delší dobu vyvolávají nauzeu, zvracení a poruchy žaludeční činnosti, případně způsobují průjem spojený s nevolností (vlivem alkaloidu violinu). Při užívání v terapeutických dávkách droga nemá vedlejší nepříznivé účinky, a proto se může ordinovat v pediatrické i geriatrické terapeutické praxi.

Kontraindikace

Kontraindikací k použití jsou trombotické stavy, tj. stavy spojené se vznikem krevních sraženin, a to jak z vnitřních příčin poruchy krevní srážlivosti, tak i jako následek úrazu.© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

https://kcppump.cz/ https://kcppump.eu/