Byliny a koření - Mag. Kottas - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

Všechny produkty, které dodáváme, jsou atestované a v lékárenské kvalitě!
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Byliny a koření - Mag. Kottas

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Kottas kořeníSpolečnost MEDTEC pocházející z Vysokova na Náchodsku, vznikla roku 2011 a velmi brzy se zařadila mezi přední české prodejce tohoto sortimentu: bylinky, bylinné směsi, směsi koření, ovocné a bylinné čaje i švédské byliny a kapky od Rakouské rodinné firmy DR. KOTTAS.

Společnost MEDTEC - DR. KOTTAS Vám nabízí přes 600 druhů kvalitních bylin a bylinných směsí, 30 druhů koření, přes 40 druhů čajů a speciální bylinné čaje.

Kottas koření

Požitek ze šálku bylinného čaje pomůže udržet zdraví těla i duše. Toto by mělo být dnes cílem každého z nás, proto jsme pro Vás pečlivě vybrali blahodárné ovocné a bylinné čaje i kvalitní čajové směsi. Naše přirozeně působící čaje Vám pomohou pozitivně ovlivnit Vaše zdraví.

Používání léčivých bylin je tak staré jako lidstvo samo. Znalosti o správném zpracování byliny, jejich účincích jsou již od pradávna předávány z generace na generaci v naší rodinné firmě DR. KOTTAS. Teprve pečlivým zpracováním mohou byliny rozvinout svoji plnou účinnost pro Vaše zdraví.

Kottas bylinky čajeDnes je nauka o účincích bylinky samostatnou a uznávanou vědou. Jako lékař vím, že se zájem o přírodní rostlinné léčebné prostředky právě v naší přetechnizované a rychle plynoucí době dostává do popředí. Naší filozofií je, využít léčivé síly přírody pro Vás.

Máte problémy s dýchacími cestami, žlučníkem, trávicím ústrojím nebo pohybovým aparátem? Na všechny tyto diagnózy a také na mnoho dalších naleznete v sekci seznam nemocí recepty na přípravu bylinných směsí přímo určené na pomoc při jednotlivých onemocněních. V této sekci je pro Vás připraveno 455 receptů od běžných onemocnění, jako je chřipka až po záněty ledvin nebo poruchy srdečního rytmu.

Využijte této nabídky a objednejte si z našeho internetového obchodu.

Kompletní ceníky ke stažení najdete zde:

bylinne-caje-sacky.pdf
bylinne-smesy+svedske-kapky.pdf
bylinne-smesy.pdf
byliny-a-koreni.pdf
cajove-speciality.pdf

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Česnek setý (Allium sativum L.)

Česnek setý

Droga: Bulbus allii sativi.

Vnitřní užití

Bulbus allii recens - rozetřený stroužek česneku v 1/2 sklenice mléka - se užívá 1-3x denně. Běžná denní dávka představuje 2 g tříprocentního macerátu.

Zevní užití

Odvar proti oxyuriáze se připravuje z 10 g rozetřeného česneku smíseného s 500 ml vody. Podává se ve formě klyzmatu.

Vnitřní působení

Alicin antibakteriálně (antisepticky) a antimykoticky působí na střevní flóru. Příznivý účinek na trávicí ústrojí doplňuje podporováním sekrece trávicích enzymů, detoxikační činností i napomáháním tvorby a vylučování žluče (cholagogum, choleretikum). Dále působí protikřečově, protiprůjmově (v malých dávkách zvyšuje tonus střevní svaloviny a peristaltiku - větší dávky mají opačný účinek), slabě působí i na střevní parazity (anthelmintikum - užívá se odvar v mléce hlavně u dětí, za 8 hodin po požití výtažku se podává klysma také mléčným česnekovým výtažkem po dobu 1/2 hodiny). U lidí, kteří začali konzumovat česnek, se pozorovalo snížení krevního tlaku a koncentrace cholesterolu v krvi. Současně se zvýšil jeho odpad žlučí. Protože droga způsobuje i zrychlení odtoku žluče, nehrozí přitom tvorba cholesterolových kamenů. Antisklerotické působení mimo alicinu potencují hormonálně působící látky. Známý je účinek antidiabetický (hypoglykemický), který nemizí ani po odstranění sirných vazeb. Protože účinné obsahové látky se vydechují i plícemi, vhodně působí i při onemocnění dýchacích cest bakteriálního a plísňového původu. Česnek se osvědčuje při onemocněních dýchacích cest infekčního původu (bronchitídě, chřipce, rýmě), chronických zánětech průdušek u starších pacientů, ale i u dětí. Podávání drogy je vhodné i v případech, kdy se antibiotickým léčením nedosáhl trvalejší terapeutický úspěch.

Zevní působení

Antimikrobiální a antimykotický účinek lze pozorovat i při vnější aplikaci rozetřeného česneku na hnisavé i plísňové kožní afekty (vylisovaná šťáva z česneku působí proti plísňovému onemocnění mezi prsty na rukách i nohách - dvakrát i vícekrát denně potírat napadená místa). Vnější použití při hnisavých afekcích kůže je možno ordinovat i u kojenců. Lokální aplikace se doporučuje při zánětlivých a plísňových onemocněních v ústní dutině, ale i při paradentóze. Kdo pravidelně v období asi 3 týdnů vtírá do dásní česnekovou šťávu nebo česnekový olej nebo rozdrcený stroužek česneku, zbaví se paradentózy. Problémem je rušící pach.

Chemické složení

V česneku je hlavním nositelem účinných látek éterický olej (silice) (0,2-0,3%), který jako účinnou látku obsahuje nepříjemně páchnoucí komplex substancí s obsahem síry - hořčičné glykosidy, glykozinoláty. Bylo zkoušeno složení česneku destilací s vodní parou. Bylo prokázáno, že éterický olej česneku obsahuje řadu příbuzných substancí, ve kterých je zastoupena síra. Jsou to: dialyl-disulfid, dialyl-trisulfid, dialyl-polysulfid a malé množství dietyl-polysulfidu. Hlavní složkou je však dialyl-disulfid. Je tedy jasné, že éterický olej je jenom sekundární složkou česneku, která vznikne enzymatickým rozkladem určité primární substance. Primární látka, která se enzymatickým rozkladem stává účinnou a páchnoucí, byla analyzována. Byl připraven surový extrakt z čerstvé neporaněné cibule česneku pomocí zředěného alkoholu a několikrát pročištěn směsí alkoholu a éteru. Byla zjištěna hlavní obsahová látka, nevonný, antibioticky neúčinný sirný glykosid aliin (3-alyl-L-cysteinsulfoxid - asi 0,3%). Je známo, že nepoškozené stroužky česneku mají velmi slabý zápach, který zintenzivní až po mechanickém rozrušení cibule. Nositelé pachu - monosulfid, dialyldisulfid a dialyltrisulfid, resp. dialylpolysulfidy, se vytvářejí druhotně po poranění nebo destilací s vodou nebo vodní parou. Při drcení stroužků se aliin pomocí enzymu aliinázy mění na nestabilní meziprodukt - kyselinu alylsulfenovou a potom na alicin, monosulfoxid dialyldisulfidu, který má silný česnekový pach a vysokou účinnost proti chorobám zapřičiněným bakteriemi a nižšími houbami. Alicin byl izolován z vodně-alkoholického extraktu. Alicin je bezbarvá olejovitá látka nestálého složení, rozpustná ve vodě. Je potvrzeno, že 1 mg alicinu odpovídá asi 15 m.j. penicilinu. Alicin je meziprodukt enzymatického rozkladu aliinu na látku nepříjemného zápachu - dialyl-disulfid. Při paralelním štěpení aliinu pomocí enzymu aliinázy vzniká i kyselina aminoakrylová, která se hydrolýzou mění na kyselinu vinnou a amoniak. Mimo aliinu jsou v česneku přítomna i menší množství příbuzných sloučenin, např. metylaliin, propylaliin apod., které se analogicky štěpí pomocí enzymů. Z dalších obsahových látek je to řada genuinně přítomných aminokyselin (cystein, cystin, metionin, dezoxyaliin), resp. cysteinsulfoxidů. Nutno uvést i fytoncidně působící látky, vitaminy A, B1, B2, C, D, E, niacin a amid kyseliny nikotinové, látky s účinkem mužských i ženských sexuálních hormonů, značné množství jódu, sacharidy, slizy, pektiny a minerální soli. Česnek obsahuje i jiné organické substance, např. glukózu, fruktózu, sacharózu, škrob, dextrin, menší množství celulózy, pektinu, slizu a bílkovin. Z prvků jsou zastoupeny: draslík, železo, sodík, vápník, jód, fosfor a síra. Česnek obsahuje až 79% vody, kyselinu nikotinovou a biotin i enzymy: allinázu, myrozinázu, peroxidázu, dezoxyribonukleázu, invertázu, fosfomonoesterázu a tyrozinázu. Uvádí se i 20% obsah inulinu.

Toxicita a nežádnoucí účinky

Mimo zápachu a individuální nesnášenlivosti se při terapeutických dávkách nezjistily vedlejší nepříznivé účinky. Přestože v malých dávkách (2 g) působí velice příznivě při plynatosti, protože uvolňuje křečové stavy a detoxikuje jedovaté zplodiny, při nadměrném používání nebo po nárazovém užívání větších dávek (více než 3 stroužky denně), působí nadýmání, může vyvolat nauzeu, pocity slabosti a u hypotoniků mdloby - snižuje krevní tlak a tepovou frekvenci.

Kontraindikace

Česnek je třeba z terapie vypustit v době kojení, dále při akutních zánětech žaludku a střev a rovněž při vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Jeho užití není vhodné ani při chorobně sníženém krevním tlaku. Starším oso

ČESNEK MEDVĚDÍ nať řez.

ČESNEK MEDVĚDÍ nať řez.

Název: ČESNEK MEDVĚDÍ nať řez.
Latinsky: HERBA ALLII URSINI CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
5664150g96,-15%111,-
56642100g156,-15%180,-
56643250g329,-15%379,-
56644500g622,-15%716,-
566451000g1203,-15%1 384,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.

ČESNEK SETÝ cibule prášek

ČESNEK SETÝ cibule prášek

Název: ČESNEK SETÝ cibule prášek
Latinsky: BULBUS ALLII SATIVI PULVIS
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
5773150g63,-15 %73,-
57732100g90,-15 %104,-
57733250g165,-15 %190,-
57734500g294,-15 %339,-
577351000g547,-15 %630,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.


© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

https://kcppump.cz/ https://kcppump.eu/