TRUSKAVEC nať řez. - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

TRUSKAVEC nať řez.

TRUSKAVEC nať řez.

Název: TRUSKAVEC nať řez.
Latinsky: HERBA POLYGONI CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
45764150g56,-15 %65,-
457642100g77,-15 %89,-
457643250g132,-15 %152,-
457644500g228,-15 %263,-
4576451000g416,-15 %479,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.

Truskavec - Rdesno ptačí (Polygonum aviculare L.)

Truskavec - Rdesno ptačí

Droga: Herba polygoni avicularis.

Vnitřní užití

Na přípravu záparu se používá průměrná jednotlivá dávka 1,5 g, nebo v praxi častěji 1 kávová lžička drogy na šálek vody: užívají se 2-3 šálky denně. Na přípravu odvaru se používá průměrná jednotlivá dávka 1,5 g, nebo v praxi častěji 1 kávová lžička drogy na šálek vody: užívají se 2-3 šálky denně. Jinou přípravu vyžaduje Decoctum Herbae polygoni avicularis (10-20 g drogy na 2 sklenice vody), který se užívá po 1/2 sklenice 3x denně. Ve stejné koncentraci se používá i na vyplachování úst, klyzmata a na obklady.

Zevní užití

Decoctum Herbae polygoni avicularis (10-20 g drogy na 2 sklenice vody), se používá i na vyplachování úst, klyzmata a na obklady.

Vnitřní působení

Třísloviny napomáhají rychlejšímu hojení sliznic při zánětlivých chorobách trávicího ústrojí a jejich hydrolyzáty (hlavně D-katechin) zmenšují propustnost vlásečnic (podobně jako vitamin P). Tyto účinky se terapeuticky využívají při zvýšeném krvácení z trávicího traktu, přičemž účinnost potencuje i leukodelfinidin a křemičitany. Droga se užívá také při průjmech. Diuretické účinky podmiňují hlavně flavonoidy (především hyperozid a kvercitrin), přičemž významně spolupůsobí rozpustná kyselina křemičitá a třísloviny. Podáním drogy se nezvyšuje pouze množství moče, ale i obsah nežádoucích zplodin, proto se indikuje při chronických zánětlivých chorobách močových cest, nedostatečném vyplavování odpadových látek a při tvorbě konkrementů v močových cestách. Tvoří složku čajovin užívaných při onemocnění močových cest apod. Křemíkové sloučeniny pomáhají stabilizovat rovnováhu mezi koloidy a krystaloidy. Množství křemíku v organismu se zmenšuje s ustupující metabolickou aktivitou ve stáří. Proto se při užívání drogy předpokládá pozitivní působení rozpustné kyseliny křemičité na celkový metabolismus. Křemík přispívá i ke zlepšení reparačních procesů a k mírnému snížení koncentrace cukru v krvi. Na antidiabetickém působení drogy se spoluúčastní i flavonoidy. Tyto účinky předurčují ordinování drogy při diabetu jako složky antidiabetických čajovin. Podáním drogy se nezvyšuje pouze množství moče, ale i obsah nežádoucích zplodin, proto se adjuvačně indikuje při poruchách metabolismu, hyperurikemii a revmatických chorobách. Tvoří složku čajovin proti revmatismu. Uplatňuje se i při onemocněních dýchacích cest (kombinovaná s Fructus anisi, Fructus foeniculi, Herba thymi, Flos seu Folium farfarae aj.) - jako expektorans. Užívala se také proti TBC a astmatu. Tvoří složku čajovin při onemocněních plic. Droga působí adstringentně a pro obsah flavonoidů i antiflogisticky. Užívá se při krváceních. Třísloviny působí i antibakteriálně. Při zvýšené diuréze se zvýšeně vyplavují toxické produkty metabolismu, což působí adjuvačně při zánětech pokožky apod. Droga se proto ordinuje při nehojících se kožních defektech. Křemíkové sloučeniny pomáhají stabilizovat rovnováhu mezi koloidy a krystaloidy.

Zevní působení

Hojivé a protikrvácivé působení drogy se využívá i při lokální aplikaci na kožní defekty při špatně se hojících ranách (např. při bércovém vředu). Hojivé a protikrvácivé působení drogy se využívá i při lokální aplikaci na kožní defekty při špatně se hojících ranách.

Chemické složení

Účinné obsahové látky reprezentuje především rozpustná kyselina křemičitá (celkem 0,8-1,5%, asi 0,3% tvoří požadovaná forma) a velké množství minerálních látek (do 8%), dále kondenzované třísloviny (až 4%: hydrolyzují na D-katechin, leukodelfidin a kyselinu galovou), sliz, kyselina askorbová, polyfenolové kyseliny (kávová a chlorogenová), pryskyřice, stopy silice, sacharidy (asi 0,23% zastoupené sacharózou a fruktózou), flavonové glykosidy (avikularin, hyperozid, kvercitrin aj.).

Toxicita a nežádnoucí účinky

Dosud nebyly zjištěny žádné vedlejší škodlivé účinky.

Kontraindikace

Nejsou známy.© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/