REVEŇ kořen řez. - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

REVEŇ kořen řez.

REVEŇ kořen řez.

Název: REVEŇ kořen řez.
Latinsky: RADIX RHEI CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
31124150g67,-15 %78,-
311242100g98,-15 %113,-
311243250g185,-15 %213,-
311244500g333,-15 %383,-
3112451000g625,-15 %719,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.

Reveň dlanitá (Rheum palmatum L. var. tanguticum)

Reveň dlanitá

Droga: Radix rhei.

Vnitřní užití

Jako stomachikum se doporučuje 0,1-0,3 g pro dosi, jako laxans 1 g drogy pro dosi. Ordinovat se však mohou i vyšší dávky (1,5-5 g), které se podávají ve formě prášku. Při požadovaném laxativním účinku se běžně doporučuje 1/2 kávové lžičky: laxativní účinek je možno očekávat za 6-10 hodin.

Vnitřní působení

Hořké substance působením na chuťové receptory jazyka zvyšují chuť k jídlu. Při kontaktu se sliznicí trávicího traktu zlepšují trávení a vstřebávání. Zvýšení vylučování žluče do střeva výhodně doplňuje digestivní působení drogy. Třísloviny zabraňují nadměrné tvorbě žaludeční kyseliny, proto se droga osvědčila i při dyspepsiích a anorexii spojené s hyperaciditou. Při užívání nižších dávek se manifestuje antidiaroické působení tříslovin. Podávání vyšších dávek se projeví dráždivým laxativním působením antrachinonových glykosidů na sliznici tlustého střeva.

Chemické složení

Droga kořene obsahuje 3-12% antracénových derivátů, hlavně rein, reumemodin, aloeemodin, chryzofanol, fysion (fyscion = reochryzidin) a jejich glykosidy (antrony ?), diantrony reidiny, sennidiny a palmidiny, přičemž všechny tyto látky jsou významné svým specifickým laxativním působením. Z diantronů jsou nejvýznamnější monodiantrony a heterodiantrony, z glykosidů monoglykosidy a diglykosidy se sacharidovou složkou D-glukózou. Největší část účinných látek tvoří chryzofanein (glykosid chryzofanolu a glukózy), reochryzin (fyscion + glukóza), emodinglykozid (reumodin + glukóza) a reninglykosid (renin + glukóza). Souborně se antrachinonové glykosidy rebarbory označují jako reopurgarin. Mimo antracenových derivátů obsahuje droga i třísloviny (tanoglykosidy a jejich štěpné produkty, působící obstipačně, adstringentně), které reprezentuje glukogalin (kyselina galová + glukóza), tetrarin, volná kyselina galová a katechin. Dále jsou zde flavonové glykosidy (rutin), pryskyřice, hodně pektinu, sacharidy, hodně šťavelanu vápenatého (proto se nesmí užívat při močovém písku, ledvinových kamenech, při revmatismu apod.) a polymery tříslovin (rebarborová červeň).

Toxicita a nežádnoucí účinky

V terapeutických dávkách a ve správné indikaci nemá droga žádné vedlejší škodlivé účinky. Antracenové deriváty se částečně vylučují ledvinami, přičemž barví moč do oranžova až hněda. Přecházejí i do mléka kojících matek.

Kontraindikace

Pro vysoký obsah šťavelanu vápenatého není možno drogy podávat malým dětem a také se nedoporučují ve větších množstvích při chorobách močového ústrojí (hlavně při oxalátových močových kamenech), revmatismu apod. (mohou zhorš© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/