Byliny a koření - Mag. Kottas - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

Všechny produkty, které dodáváme, jsou atestované a v lékárenské kvalitě!
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Byliny a koření - Mag. Kottas

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Kottas kořeníSpolečnost MEDTEC pocházející z Vysokova na Náchodsku, vznikla roku 2011 a velmi brzy se zařadila mezi přední české prodejce tohoto sortimentu: bylinky, bylinné směsi, směsi koření, ovocné a bylinné čaje i švédské byliny a kapky od Rakouské rodinné firmy DR. KOTTAS.

Společnost MEDTEC - DR. KOTTAS Vám nabízí přes 600 druhů kvalitních bylin a bylinných směsí, 30 druhů koření, přes 40 druhů čajů a speciální bylinné čaje.

Kottas koření

Požitek ze šálku bylinného čaje pomůže udržet zdraví těla i duše. Toto by mělo být dnes cílem každého z nás, proto jsme pro Vás pečlivě vybrali blahodárné ovocné a bylinné čaje i kvalitní čajové směsi. Naše přirozeně působící čaje Vám pomohou pozitivně ovlivnit Vaše zdraví.

Používání léčivých bylin je tak staré jako lidstvo samo. Znalosti o správném zpracování byliny, jejich účincích jsou již od pradávna předávány z generace na generaci v naší rodinné firmě DR. KOTTAS. Teprve pečlivým zpracováním mohou byliny rozvinout svoji plnou účinnost pro Vaše zdraví.

Kottas bylinky čajeDnes je nauka o účincích bylinky samostatnou a uznávanou vědou. Jako lékař vím, že se zájem o přírodní rostlinné léčebné prostředky právě v naší přetechnizované a rychle plynoucí době dostává do popředí. Naší filozofií je, využít léčivé síly přírody pro Vás.

Máte problémy s dýchacími cestami, žlučníkem, trávicím ústrojím nebo pohybovým aparátem? Na všechny tyto diagnózy a také na mnoho dalších naleznete v sekci seznam nemocí recepty na přípravu bylinných směsí přímo určené na pomoc při jednotlivých onemocněních. V této sekci je pro Vás připraveno 455 receptů od běžných onemocnění, jako je chřipka až po záněty ledvin nebo poruchy srdečního rytmu.

Využijte této nabídky a objednejte si z našeho internetového obchodu.

Kompletní ceníky ke stažení najdete zde:

bylinne-caje-sacky.pdf
bylinne-smesi+svedske-kapky.pdf
byliny-a-koreni.pdf
cajove-speciality.pdf

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Meduňka lékařská (Melissa officinalis L.)

Meduňka lékařská

Droga: Folium melissae.

Vnitřní užití

Na přípravu záparu z listové drogy se používá průměrná jednotlivá dávka 1,5 g, nebo 1 kávová lžička na šálek vody: užívá se 2-3x denně. Často se však ordinují i vyšší dávky, např. Infusum Folii melissae (5-10 g drogy na sklenici vody, který se užívá po 1/4-1/2 sklenice 2-4x denně), nebo zápar z 2-3 kávových lžiček na šálek vody, který se pije 2-3x denně.

Vnitřní působení

Protože silice má spasmolytické a protibakteriání účinky (mírné antiseptikum), doporučuje se při dyspeptických poruchách spojených s kolikami a plynatostí. Stejně účinná je při dyskinézách žlučových cest. Protibakteriální účinky v trávicím traktu potencují i třísloviny a polyfenolové kyseliny. Silice se nachází i ve vodných výluzích, výraznější terapeutický efekt má však v lihových výtažcích, případně destilátech, které mají vyšší obsah silicových složek. Podávání meduňky se osvědčilo také při vegetativních poruchách funkce trávicí soustavy (nervově podmíněné poruchy žaludečního a střevního traktu). Účinek na vegetativní centra se léčebně využívá při neurastenickém syndromu s vegetativní odezvou v srdečněcévním systému. Proto se droga ordinuje při palpitaci, psychicky podmíněném zrychlení srdeční činnosti, některých druzích extrasystol apod. Mimo to působí sedativně na eretickou srdeční činnost. Zápary z meduňky příznivě působí i na periferní krevní oběh. Terapeuticky nejvýznamnější složka meduňky - silice - působí sedativně na CNS. Účinek na vegetativní centra se léčebně využívá při neurastenickém syndromu s vegetativní odezvou v srdečněcévním systému. Proto se droga ordinuje při palpitaci (bušení srdce neurotického původu), psychicky podmíněném zrychlení srdeční činnosti, některých druzích extrasystol apod. Mimo to působí sedativně na eretickou srdeční činnost. Podávání meduňky se osvědčilo i při vegetativních poruchách funkce trávicí soustavy a při předráždění nervové soustavy s nespavostí apod. Užívá se tedy jako nervinum a sedativum, dále při migréně, při lehčích formách nespavosti a při vegetativních dystoniích samotná, nebo v kombinacích. Užívá se při chorobách z nachlazení a chřipkových onemocněních. Zápary prohlubují dech.

Chemické složení

Meduňka obsahuje především silici (list 0,05-0,3%, nať 0,01-0, 02%). Její složení závisí na původu rostliny, vzrůstu, ochlupení apod. Typické složky tvoří aldehyd citronelal (asi 39%) a citral (30%), alkoholy geraniol (do 45%), citronelol a linalol, z terpenů ještě karyofylen. V droze je ještě do 5% kondenzovaných tříslovin, a to stejného typu, jako v ostatních hluchavkovitých rostlinách, potom hořčiny, sliz a flavonoidy, triterpenové látky (např. kyselina oleanová - oleanolová a ursolová), z ostatních organických kyselin je zde kyselina kávová (asi 1,6%) a kyselina chlorogenová (asi 1-9%).

Toxicita a nežádnoucí účinky

Dosud nebyly zjištěny žádné škodlivé účinky rostliny.

Kontraindikace

Nejsou známy.

MEDUŇKA list celý

MEDUŇKA list celý

Název: MEDUŇKA list celý
Latinsky: FOLIUM MELISSAE TOTO
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
23051150g68,-15 %79,-
230512100g101,-15 %117,-
230513250g192,-15 %221,-
230514500g348,-15 %401,-
2305151000g656,-15 %755,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.


© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/