Byliny a koření - Mag. Kottas - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

Všechny produkty, které dodáváme, jsou atestované a v lékárenské kvalitě!
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Byliny a koření - Mag. Kottas

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Kottas kořeníSpolečnost MEDTEC pocházející z Vysokova na Náchodsku, vznikla roku 2011 a velmi brzy se zařadila mezi přední české prodejce tohoto sortimentu: bylinky, bylinné směsi, směsi koření, ovocné a bylinné čaje i švédské byliny a kapky od Rakouské rodinné firmy DR. KOTTAS.

Společnost MEDTEC - DR. KOTTAS Vám nabízí přes 600 druhů kvalitních bylin a bylinných směsí, 30 druhů koření, přes 40 druhů čajů a speciální bylinné čaje.

Kottas koření

Požitek ze šálku bylinného čaje pomůže udržet zdraví těla i duše. Toto by mělo být dnes cílem každého z nás, proto jsme pro Vás pečlivě vybrali blahodárné ovocné a bylinné čaje i kvalitní čajové směsi. Naše přirozeně působící čaje Vám pomohou pozitivně ovlivnit Vaše zdraví.

Používání léčivých bylin je tak staré jako lidstvo samo. Znalosti o správném zpracování byliny, jejich účincích jsou již od pradávna předávány z generace na generaci v naší rodinné firmě DR. KOTTAS. Teprve pečlivým zpracováním mohou byliny rozvinout svoji plnou účinnost pro Vaše zdraví.

Kottas bylinky čajeDnes je nauka o účincích bylinky samostatnou a uznávanou vědou. Jako lékař vím, že se zájem o přírodní rostlinné léčebné prostředky právě v naší přetechnizované a rychle plynoucí době dostává do popředí. Naší filozofií je, využít léčivé síly přírody pro Vás.

Máte problémy s dýchacími cestami, žlučníkem, trávicím ústrojím nebo pohybovým aparátem? Na všechny tyto diagnózy a také na mnoho dalších naleznete v sekci seznam nemocí recepty na přípravu bylinných směsí přímo určené na pomoc při jednotlivých onemocněních. V této sekci je pro Vás připraveno 455 receptů od běžných onemocnění, jako je chřipka až po záněty ledvin nebo poruchy srdečního rytmu.

Využijte této nabídky a objednejte si z našeho internetového obchodu.

Kompletní ceníky ke stažení najdete zde:

bylinne-caje-sacky.pdf
bylinne-smesi+svedske-kapky.pdf
byliny-a-koreni.pdf
cajove-speciality.pdf

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Bez černý (Sambucus nigra L.)

Bez černý

Droga: Flos sambuci, Fructus sambuci.

Vnitřní užití

Droga květu se používá v jednotlivých dávkách 1,5 g. V praxi se běžně ordinují o něco vyšší dávky, a to 1 až max. 1,5 kávové lžičky na šálek záparu (1,5-2 dl vody), který se pije 5x denně. Používá se při nachlazení a při onemocnění horních cest dýchacích, způsobuje snížení teploty a má potopudný účinek. Při horečnatch infekčních onemocněních se pijí častěji menší dávky horkého nálevu, možno přisladit medem. Plody se ordinují v průměrné jednotlivé dávce 1,5 g. Obyčejně se vystačí s 1 kávovou lžičkou (podle některých pramenů až 1 lžící) na šálek záparu nebo odvaru. Výrazné analgetické účinky má ještě koncentrovanější zápar z plodů (15-20 g drogy na 1 sklenici vody, po 20 minutách přecedit), který se podává 1-2x denně.

Zevní užití

Čaj z 1-2 polévkových lžic drogy na 1 l vody se používá k výplachům úst.

Vnitřní působení

Plody působí ve větších dávkách jako mírné laxativum (případně jako adjuvans do laxativních čajovin). Také květ se užívá jako součást laxativních čajovin, také jeho působení v této oblasti je velmi mírné. Močopudný účinek květu je možno připsat flavonoidům a draselným solím. Pro mírné působení v této indikaci se květní droga využívá jako pomocný lék v pediatrické i geriatrické terapeutické praxi. Obvykle se kombinuje s jinými potencujícími drogami. I zralé plody, které na rozdíl od nezralých nejsou jedovaté, jsou dobrým diuretikem. Plody a šťáva z plodů tiší bolesti a záněty trojklanného nervu, neuralgické a ischiatické bolesti, bolesti kloubů a páteře, zánět pleteně pažní, mezižeberních nervů a migrénu. Využívají se zde analgetické účinky, které bolest značně tlumí, i když ji neodstraní úplně. Droga nemá hypnotické účinky. Podle zkušeností šťáva málo působí nebo nepůsobí vůbec tam, kde je bolest způsobena mechanickým drážděním (nárůstky, ploténky), příliš nepůsobí ani při revmatických obtížích. Při myalgiích a artralgiích, které doprovázejí akutní infekční onemocnění, jsou plody a šťáva z plodů vhodným doplňkovým lékem. Květ se užívá jako součást antirevmatických čajovin. Plody se užívají hlavně v čajovinách na hubnutí (jako mírné laxativum v kombinaci s jinými synergickými drogami a zároveň korigens). Květ má i účinky protizánětlivé a podporuje vykašlávání, takže jej lze aplikovat i při respiračních chorobách včetně bronchiektázií jako součást expektoračních čajovin. V praxi se květní droga užívá na pocení při horečnatých infekčních onemocněních a při tzv. chorobách z nachlazení. Používá se jako podpůrný prostředek buď samostatně, nebo tvoří součást diaforetických čajovin.

Zevní působení

Při zánětech ústní nebo faryngeální sliznice se doporučuje zápar nebo odvar z květu ke kloktání a výplachům.

Chemické složení

Květy obsahují malé množství silice (asi0,02%), flavonoidy (hlavně rutin - až 3%, astragalin, kvercetin, izokvercetin aj.), třísloviny, aminy (cholin, etylamin, izobutylamin, izoamylamin), sacharidy, organické kyseliny (např. valeriánová) a kyselinu askorbovou (vitamin C) asi 34O mg ve 100 g. Mimo to se v nich nacházejí fenolové látky (kyselina chlorogenová, kávová aj.), rozpadové produkty glykosidu sambunigrinu (obsahuje kyselinu mandlovou + HCN + glukózu), sliz a do 9% minerálních látek. Květy obsahují také dosud neznámou látku s potopudným působením. Plody obsahují antokyany (tři kyanidinové heterozidy), organické kyseliny (jablečnou, citronovou, chinovou, chlorogenovou, askorbovou), kolem 3% tříslovin, karotenoidy, provitamin A, složky vitamínu B, asi 20 redukujících sacharidů a stopy silice.

Toxicita a nežádnoucí účinky

Květní droga v terapeutických dávkách nemá žádné vedlejší škodlivé účinky. Nadměrné užívání se projevuje celkovými toxickými příznaky se zvracením. Platí to především o příbuzném druhu Sambucus ebulus L. (bez chebdí), který pro obsah glykosidicky vázaného kyanovodíku (sambunigrinu) zapříčiňuje při vyšších dávkách závratě. Vyšší dávky květu než 1,5 g na zápar nebo odvar mohou způsobit dávení, průjmy, polyurii, bušení a bolesti srdce, tlak v nadbřišku, dochází i ke krvácení aj.). Zelené nezralé plody mohou již v malém množství vyvolat zdravotní obtíže, které sušené nebo tepelně zpracované plody v terapeutických dávkách nevyvolávají (ve vyšších dávkách však také vykazují některé nepříjemné vedlejší účinky).

Kontraindikace

Nejsou známy.

BEZ CHEBDÍ kořen řez.

BEZ CHEBDÍ kořen řez.

Název: BEZ CHEBDÍ kořen řez.
Latinsky: RADIX EBULI CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
2124150g60,-15 %69,-
21242100g85,-15 %98,-
21243250g153,-15 %176,-
21244500g269,-15 %310,-
212451000g497,-15 %572,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.

BEZ ČERNÝ kůra řez.

BEZ ČERNÝ kůra řez.

Název: BEZ ČERNÝ kůra řez.
Latinsky: CORTEX SAMBUCI CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
2034150g67,-15 %78,-
20342100g98,-15 %113,-
20343250g185,-15 %213,-
20344500g334,-15 %385,-
203451000g628,-15 %723,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.

BEZ ČERNÝ květ celý

BEZ ČERNÝ květ celý

Název: BEZ ČERNÝ květ celý
Latinsky: FLOS SAMBUCI GEREBELT
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
2031150g70,-15 %81,-
20312100g104,-15 %120,-
20313250g200,-15 %230,-
20314500g364,-15 %419,-
203151000g688,-15 %792,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.


© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/