Ceylon OP - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

Ceylon OP

Ceylon OP

Název: Ceylon OP
Latinsky: Ceylon OP
Kategorie: Čajové směsi

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
522001100g104,-21%126,-
522002250g133,-21%161,-
522003500g201,-21%244,-
5220041000g371,-21%449,-

Cena bez DPH:Popis produktu:

Černý čaj ze Srí Lanky
Doporučená příprava: 3 plné čajové lžičky zalít 0,8 l horké vody a nechat 3 min. vylouhovat.

Konopnice obilní (Galeopsis segetum Necker)

Konopnice obilní

Droga: Herba galeopsidis

Vnitřní užití

Jako obvyklá dávka se uvádí 1 kávová lžička na šálek záparu - pije se 2-3x denně. Při speciálních kůrách nejsou ojedinělé denní dávky drogy až do 30 g. Decoctum seu Infusum Herbae galeopsidis (15-25 g na 2 sklenice vody) se pije v dávce 1/2 sklenice 3x denně.

Vnitřní působení

Rostlinu jako zdroj potřebných mikroelementů, který vhodně doplňují minerální látky, využívá především geriatrická praxe. Ordinuje se při arterioskleróze. Diuretikum (hlavně pro obsah saponinů), užívá se i při močových kamenech. Na přípravu remineralizující čajoviny s metabolickým i diuretickým účinkem se přidává Herba pulmonariae, Herba polygonii avicularis, Herba equiseti. Připravuje se odvar, který se úspěšně užívá i při poruchách látkové přeměny. Rostlina patří mezi druhy s vysokým obsahem křemíku. Kyselina křemičitá zlepšuje reparační procesy, především v pojivové tkáni. Napomáhá hojivým procesům v plicích. Rostlinu jako zdroj potřebných mikroelementů, který vhodně doplňují minerální látky, využívá především geriatrická praxe. Ordinuje se při chronických plicních a průduškových chorobách. Pro obsah saponinů je droga dobré expektorans při bronchitídách. Při bronchitídách, černém kašli, zánětu průdušek apod. se často kombinuje s plicníkem, podbělem, jitrocelem, příp. se přidává kyselina askorbová na užívání.

Zevní působení

Rostlina patří mezi druhy s vysokým obsahem křemíku. Kyselina křemičitá zlepšuje reparační procesy, především v pojivové tkáni. Napomáhá hojivým procesům v kůži a na sliznicích.

Chemické složení

K terapeuticky důležitým látkám patří třísloviny (5-10%), hlavně však tzv. rozpustná kyselina křemičitá (0,7-0,9%, z toho je asi 0,1-0,2% tzv. nerozpustné), resp. křemičitany (asi 0,2%), amorfní hořčiny, potom neutrální a kyselý saponin, hořký glykosid, trochu silice a substance podobné pektinům. Minerální látky tvoří celkově asi 7%. Uvádí se, že obsah křemičitanů je nejvyšší koncem října (resp. kyseliny křemičité). Konopici je třeba hodnotit na základě obsahu křemičitanů, tedy podobně jako přesličku a rdesno ptačí.

Toxicita a nežádnoucí účinky

Z toxikologického hlediska nebyly při užívání konopice pozorovány žádné nepříjemné vedlejší účinky. Lidové léčitelství uznává všechny u nás rostoucí druhy konopice za léčebně rovnocenné, ale současně i za mírně jedovaté, takže užívání vyšších dávek nelze doporučit.

Kontraindikace

Nejsou známy© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/