BOLDOVNÍK list řez. - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@beril.cz byliny@beril.cz

BOLDOVNÍK list řez.

BOLDOVNÍK list řez.

Název: BOLDOVNÍK list řez.
Latinsky: FOLIUM BOLDO CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
2654150g60,-15 %69,-
26542100g85,-15 %98,-
26543250g153,-15 %176,-
26544500g269,-15 %310,-
265451000g497,-15 %572,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.

Boldovník vonný (Peumus boldus Mol)

Boldovník vonný

Droga: Folium boldo.

Vnitřní užití

Na přípravu záparu se používá jednotlivá dávka 0,5-1 g na šálek: pije se 2-3x denně před jídlem. ČsL 5 má jednorázovou terapeutickou dávku per os na zápar 1 g. Vyšší dávky drogy působí emeticky. Extractum boldo fluidum se ordinuje v jednotlivých dávkách 0,5 g.

Vnitřní působení

Boldin a glykosidy působí spasmolyticky a cholereticky, proto se terapeuticky využívají při chronických chorobách se snížením tvorby a vylučování žluče (při cholecystopatiích) a při tvorbě konkrementů. Boldin povzbuzuje tvorbu trávících enzymů i žaludeční šťávy. Pro výrazné zlepšení chuti k jídlu a spasmolytické působení vhodně doplňuje léčbu trávících poruch s křečemi. Boldovník se často kombinuje se synergickými rostlinami: na zvýraznění choleretických a cholagogických účinků se přidávají drogy: Herba agrimoniae, Flos chamomillae, Herba chelidonii, Herba marrubii, Folium menthae piperitae, Folium rubi idaei, Radix inulae, Radix rhei, Radix taraxaci aj. Často tvoří složku čajovinových směsí, které se užívají jako choleretikum ale i jako stomachikum a ve své vlasti slouží i jako anthelmintikum (pro obsah askaridolu). Boldin má i mírný hypnotický účinek, který umocňuje celkové sedativní působení drogy, což se využívá především při léčbě psychosomatických funkčních poruch funkce trávících orgánů. Droga se může podávat také ve formě tekutého extraktu. Boldin zvyšuje diurézu a vylučování kyseliny močové (saluretikum). Často tvoří složku diuretických čajovinových směsí. Boldin má i mírný hypnotický účinek, který umocňuje celkové sedativní působení drogy, což se využívá především při léčbě neurotických pacientů a při psychosomatických poruchách funkce trávících orgánů. Často tvoří složku sedativních čajovinových směsí. Droga tím, že napomáhá tvorbě žluče, zlepšuje trávení a urychluje vylučování kyseliny močové, pozitivně ovlivňuje celkový metabolismus.

Chemické složení

Boldovník obsahuje asi 2% silice (v ní se nachází askaridol, p-cymen, cymol, eukalyptol, cineol aj.) a asi 12 alkaloidů založených na struktuře apomorfinu - alkaloidy boldin (až 2%), spartein a asi 10 dalších. Glykosidy reprezentuje boldoglucin (0,3%), boldozin a peumozid. Mimo to obsahuje i třísloviny, flavonové glykosidy aj.

Toxicita a nežádnoucí účinky

Překročení terapeutických dávek vyvolává zvracení a průjmy.

Kontraindikace

Nejsou známy.© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@beril.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.beril.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@beril.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/